in

Estadísticas agosto Alvedro 2022

Pasajeros: 95.648 -20,4%
Operaciones totales: 1.482 -9,7%
Mercancía: 7.824 kg -38,0%

DestinoCompañíaPasajerosOcupación
MadridIberia22.36578,18% (127,8 ppa)
MadridAirEuropa25.60977,60%
MadridAir Nostrum2.14889,50%
BilbaoVolotea2.58992,20%
BarcelonaVueling23.10594,38%
MenorcaVolotea2.67395,19%
París OrlyVueling2.79870,66%
Gran CanariaBinter3.26795,19%
Londres/GatwickVueling5.60686,51%
ValenciaVolotea2.72096,87%
MálagaVolotea2.72497,01%
Londres/HeathrowVueling00%



Qué te parece?

7 Comments

Deja tu comentario
  1. As cifras de ocupación a Gran Canaria, Valencia, Bilbao, Barcelona, Valencia ou Málaga demostran que hai moita marxe para poder ampliar o número de frecuencias a estes destinos.

  2. Pagar 3 millones año por rutas de 2 vuelos semanales…..las compañías se deben estar partiendo de risa.

  3. En xullo os datos non eran nos porq tivera q fechar o aeroporto varios días por obras. Cal é a excusa agora? Está claro q Alvedro pouco futuro ten e o AVE dará o golpe de gracia. Madrid representa a metade de pasaxeiros, e Aena xa estima q a maioría dará o salto ao tren cando veñan os Avril. Xa se pode ver cómo agora os trens a Madrid están todos cheos e en avión aínda hai prazas e sen viren aínda os trens de ancho variable. A isto hai q sumarlle os pasaxeiros q se pasarán do avión ao tren en rutas directas a cidades do mediterráneo como na xa existente a Alicante e q se extenderán a Valencia, Barcelona, Sevilla, etc. Van coller menos pasaxeiros q os trens a Madrid, mais exceptuando Barcelona estas rutas levan tan poucos pasaxeiros q ainda q só collan unha minoría a súa ausencia pode facer inviábel a ruta aérea (xa se pode ver no feito de q nin sequera hai ruta a Sevilla ou Alicante agora).
    E a isto a única solución q se encontra é pagar moitísimo diñeiro a compañías para voaren moi poucas frecuencias como ben dixo o comentarista anterior, rutas q non serán capaces de frear a perda de pasaxeiros nun aeroporto tan dependente da ruta a Madrid q xa representa a metade dos pasaxeiros.

  4. Lo avisé. La Coruña única ciudad con monopolio en la ruta aérea con Barcelona, Alvedro último aeropuerto de Galícia en número de pasajeros

  5. Bah, lo que veo en vuestros comentarios es que sois igual que la cutre prensa de este país: solo miráis el ahora. Sí, Alvedro ha sido superado por Peinador (y Lavacolla) en agosto, ¿y? ¿Qué es preferible, moverse en los 80.000-90.000 pasajeros mensuales todo el año o tener 110.000 dos meses al año y luego a caer a la mitad? Porque sí, Peinador nos ha superado este mes, pero de sus 14 rutas, solo 5 operan todo el año, lo demás julio, agosto y poco más. Lo que desmuestran los datos es que Alvedro tiene mucho futuro y las 3 rutas captadas con Easyjet son un bombazo y un acierto espectacular que nos va a dar un empuje nunca visto. Es normal que algunos empiecen a ponerse nerviosos. En cuanto al coste, una minucia en comparación con lo que pagamos de subvención al famoso AVE, el tren en general, los coches, autopistas, autobuses, etc. Avanti Alvedro.

  6. @uno De subvencións ao AVE estás falando? E aos coches, q teñen cada vez máis impostos e Lles van por peaxes en todas as autoestradas? Ademais de q é unha excelente idea subvencionar o transporte público sexa en tren ou autobús, axuda ás clases máis vulnerables q non se poden permitir un coche e son moito máis ecolóxicos. Mesmo non estaría mal subvencionar o AVE xa q é moito máis ecolóxico q o avión.
    Sobre o de q Alvedro ten futuro… Se cadra máis q Peinador q contra o Porto non ten nada q facer, máis Santiago, q está batendo récords…

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Vueling confirma la programación de invierno a Barcelona

Halcón Viajes oferta Egipto en vuelo directo desde Alvedro