in

Estadísticas octubre Alvedro 2022

Pasajeros:  99.558 -20,2%

Operaciones totales:  1.246 -16,3%

Mercancía: 7.017 -35,7%


DestinoCompañíaPasajerosOcupación
MadridIberia30.37979,60% (134,4 ppa)
MadridAirEuropa26.29167,83%
MadridAir Nostrum1.49693,50%
BilbaoVolotea2.43786,00%
BarcelonaVueling25.24185,35%
París OrlyVueling1.85742,20%
Gran CanariaBinter2.33768,09%
Londres/GatwickVueling4.22267,02%
ValenciaVolotea2.52289,81%
MálagaVolotea2.46487,75%
Londres/HeathrowVueling00%

Qué te parece?

10 Points
Upvote Downvote

5 Comments

Deja tu comentario
  1. Se a conexión con BCN supera o 25% do tráfico de Alvedro con só 2/3 voos diarios imaxinade o que podería crecer Alvedro só aumentando o número de frecuencias a esa cidade. E se ademais diso recuperamos Sevilla e ampliamos as frecuencias a Málaga, Bilbao e Canarias seguro que pasábamos do millón e medio de pasaxeiros anuais.

  2. Ahora mismo salgo de Alvedro a Bcn. Compre el billete esta mañana, 65E y avion completo, santiago 170, no entiendo nada

  3. Creo que o de BCN e algo vital para o aeropuerto a corto plazo. Un segundo operador e necesario como o comer. A Madrid ainda podes mirar de ir en tren/bus ou coche compartido, no caso de que a Iberia e Air Europa deselles por subirse a parra con precios, pero a BCN solo temos avion si ou si, e Vueling ten un pedazo monopolio ahí que non entendo como ninguén lle mete man.

  4. Invitado, costa entender as cousas:
    Alvedro 65€
    Lavacolla 170 (con competencia).

  5. Non custa entender nada, Ryanair ten os vuelos SCQ-BCN 3 ou 4 dias a semana, polo que hai varios días onde Vueling tamén ten monopolio en Santiago, e subese a parrar eses dias da semana, pero os dias que ‘compite’ con Ryanair non tanto.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Sindicatos y VuelaMásAlto reclaman actuaciones urgentes para Alvedro

Alvedro, único aeropuerto del noroeste sin vuelos a Sevilla, Tenerife, Alicante y Palma de Mallorca, y sin competencia a Barcelona